Wydawnictwa

Aby otworzyć poniższe pliki na komputerze, tablecie lub w telefonie, zainstaluj darmową aplikację Adobe Reader: bezpieczny link do pobrania.


„Ognisko”

 

 

„Ognisko” Kwartalnik Krajowego Komitetu Wychowania Resocjalizującego

„Ognisko” jest periodykiem ukazującym się w wersji elektronicznej, tworzonym w dużej mierze przez i dla wychowanków środowiskowych ognisk wychowawczych oraz świetlic socjoterapeutycznych, które należą do ogólnopolskiej sieci ośrodków wsparcia dziennego prowadzonych przez TPD metodami stworzonymi i wdrożonymi przez KKWR.

Dzieci biorą udział w tworzeniu treści, wchodząc w rolę reporterów i lokalnych korespondentów. Relacjonują zarówno codzienne aktywności, jak i niecodzienne wydarzenia, mające miejsce w ogniskach. To od dzieci dowiadujemy się, jak ogniska wpływają na ich życie, wspierając je w osiąganiu celów, które od momentu powstania KKWR w 1989 są kluczowe dla naszej misji.

Zachęcamy wszystkie dzieci z naszych ognisk do przesyłania swoich materiałów: tekstów i zdjęć. Opowiedzcie nam o swoim ognisku i o tym, dlaczego jest ono dla Was ważne. Czy pomogło Wam w czymś? Czy Wasze oceny w szkole poprawiły się dzięki zajęciom w ognisku? A może dzięki ognisku po raz pierwszy mogliście pojechać na prawdziwe wakacje lub pójść na basen?


„Nasz Animator”

 

 


„Opieka – Wychowanie – Terapia”

 


„Dajmy dzieciom szansę. 15 lat Krajowego Komitetu Wychowania Resocjalizującego”

 

„Dajmy dzieciom szansę” 2005 – 15 lat Krajowego Komitetu Wychowania Resocjalizującego
„Dajmy dzieciom szansę” 2005

W 2005 roku z okazji 15-lecia działania KKWR wydaliśmy także publikację książkową, która przedstawia dorobek i dokonania KKWR oraz jego ważną społeczną misję, a także – co wynika z treści zawartych w niej materiałów – wciąż aktualną potrzebę rozwijania działalności mającej na celu wyrównywanie startu życiowego dzieci ulicy, dzieci gorszych szans.

Przeczytaj Wstęp


Podziel się