Aktualności

Krajowy Komitet Wychowania ResocjalizującegoAktualności Krajowego Komitetu Wychowania Resocjalizującego (KKWR): wieści z ośrodków, szkolenia, nowe wydawnictwa.

Zmiana statutu KKWR

W dniu 29 listopada 2018 r. odbyło się Zebranie członków KKWR, podczas którego przedstawiony, omówiony oraz zaakceptowany został projekt zmian statutu Krajowego Komitetu Wychowania Resocjalizacyjnego. W chwili obecnej Krajowy Komitet Wychowania Resocjalizującego czeka na przyjęcie zmiany statutu przez KRS. Gdy to nastąpi, zaktualizujemy nasz statut na podstronie Statut i sprawozdania.

Zmiana statutu KKWR Read More »

Kwartalnik „Ognisko” nr 3/2018

Trzeci numer tegorocznego „Ogniska”

Zapraszamy do pobierania i czytania najnowszego wydania kwartalnika „Ognisko” w wersji elektronicznej. W aktualnym numerze zaglądamy jak zwykle do naszych ognisk w kraju, relacjonujemy Dzień Dziecka w Centrum TPD „Helenów”, a także wydarzenia związane z przyznaniem Orderu Uśmiechu Dominice Kulczyk, programem wspierania talentów PEPCO oraz obchodami 100-lecia TPD.

Zachęcamy jak zwykle do przesyłania na adres biuro-kkwr@kkwr.org.pl wieści i zdjęć z Waszych placówek.

Wydanie papierowe

Z okazji stulecia TPD aktualne wydanie „Ogniska” ukaże się również w druku. W listopadzie przekażemy Oddziałom Regionalnym odpowiednią ilość egzemplarzy, tak by każde tepedowskie ognisko mogło otrzymać nasz kwartalnik. „Ognisko” będzie dostępne także podczas rejestracji przed Konferencją „Dzieciństwo w potrzebie”, która odbędzie się 21. listopada br. w Warszawie.

Nasz newsletter – powiadomienie o nowym wydaniu!

W związku z wejściem w życie Rozporządzenia o Ochronie Danych Osobowych (RODO) zaktualizowaliśmy formularz zapisu na nasz newsletter. Został on uzupełniony o dodatkowe pole, które należy zaznaczyć, by stać się naszym subskrybentem. Mamy nadzieję, że nie zniechęci to gości odwiedzających stronę KKWR do subskrypcji, gdyż zapis na newsletter to pewność otrzymania powiadomienia o ukazaniu się kolejnego numeru „Ogniska”.

 


 

Zobacz także: poprzednie numery „Ogniska”  

 

Kwartalnik „Ognisko” nr 3/2018 Read More »

Nowy żłobek w Serocku w programie Maluch+

Powiat legionowski: Serock, Legionowo – żłobki

Rodzice maluchów z powiatu legionowskiego mają powód do radości. Dzięki dotacji Marszałka oraz wkładowi własnemu KKWR, udało się uruchomić nowy żłobek w Serocku. Placówka należy do Centrum Opieki, Wychowania, Terapii KKWR, a na jej potrzeby wykonaliśmy przebudowę części ośrodka, dostosowując pomieszczenia do potrzeb dzieci w wieku żłobkowym.

Pracę „Wesołego Zakątka”, bo taką nazwę przyjął nasz żłobek, rozpoczęliśmy od spotkań z rodzicami oraz sierpniowych dni adaptacyjnych dla najmłodszych, podczas których maluchy oswajały się z nowym miejscem i naszą kadrą. Adaptacja potrwa do końca września, zaś ze szczegółowym rocznym planem pracy żłobka zapoznać można się tutaj.

Maluszkom i ich rodzicom życzymy pięknej, rozwijającej przygody z „Wesołym Zakątkiem”, zaś kadrze żłobka – wraz z kierującą nim Panią Małgorzatą Śmigiel – samych pedagogicznych sukcesów w roku 2018/19.

 

Żłobek w Serocku „Wesoły Zakątek”

Nowy żłobek w Serocku w programie Maluch+ Read More »

Nowy skład Zarządu KKWR i Komisji Rewizyjnej

KKWR Nowy zarząd wybranyW dniu 13.06.2018 r. podczas Zebrania Ogólnego KKWR, które było zebraniem sprawozdawczo-wyborczym, nasze stowarzyszenie wybrało nowy zarząd jednogłośną decyzją obecnych na zebraniu członków. Przedstawiamy nowo wybrany zarząd i komisję rewizyjną. Zostały one również zaktualizowane w zakładce zarząd.

Zarząd KKWR

Wiesław Kołak – przewodniczący
Henryk Zabrocki – wiceprzewodniczący
Grażyna Kalińska – skarbnik
Marzena Litwinek – sekretarz
Monika Jagodzińska – członek zarządu
Bartosz Zabrocki – członek zarządu

 

Komisja rewizyjna

Henryk Romańczuk – przewodniczący
Krystyna Chowańska – członek
Anna Mrowińska – członek

Nowy skład Zarządu KKWR i Komisji Rewizyjnej Read More »